Jak se stát pilotem

Pro úspěšné absolvování leteckého kurzu zakončeného zkouškou a vydáním leteckého průkazu pilota je vždy potřeba splnit několik základních podmínek, které se liší v závislosti na druhu letounu (ultralehká, klasická, vícemotorová atd.) a pilotního zaměření (soukromý nebo profesionální pilot)

Jaké jsou podmínky?

Tou první je minimální dosažený věk – například pilotní průkaz pro ultralehká letadla získáte již od 15-ti let, u ostatních typů je nutné dovršit plnoletost, respektive věk 17-ti let.

Dalším podstatným kritériem je zdravotní stav. Před zahájením kurzu absolvujete vstupní lékařskou prohlídku v Ústavu leteckého zdravotnictví (*neplatí pro UL).

Průběh výcviku

Po splnění všech zákonných podmínek se konečně dostanete k tomu nejzajímavějšímu – samotnému leteckému výcviku. Nejprve absolvujete teoretickou část, ve které se seznámíte se s teorií létání, naučíte se plánovat let, provádět předletovou kontrolu, ale získáte také mnoho nových poznatků z meteorologie, radiokomunikace či navigace.

Praktická část zahrnuje létání s instruktorem a samostatné lety v předepsaném počtu letových hodin – nácviky vzletů a přistání, ale také zátěžových situací či bezpečnostní a nouzové postupy.

Naše vize

Našim společným cílem je vaše dokonalé ovládnutí daného typu letadla či vrtulníku. Zároveň však chceme, abyste si po ukončení leteckého výcviku z naší školy odnášeli - kromě pilotního průkazu - také spoustu skvělých zážitků a nezapomenutelných vzpomínek.