Předletová příprava

Předletová příprava a dostatek informací pro provedení letu jsou základními požadavky pro bezpečné létání. Předletovou přípravu nikdy nepodceňujte – věnujte jí dostatek času a pozornosti.

Předletová příprava a dostatečné informace k provedení letu jsou základním požadavkem pro bezpečné létání. Předletovou přípravu nikdy nepodceňujte, věnujte jí potřebný čas. Pokud na předletovou přípravu nemáte dostatek času, pak svůj let raději odložte. Nezbytné jsou čerstvé informace o počasí, předpověď počasí, situace na letištích, kam chcete letět a informace o aktivaci prostorů. Nezapomínejte také sledovat letecké předpisy a jejich změny.

Doporučujeme přečíst

Před letem si připravte vaši zamýšlenou trať zakreslením v mapě a vyplněním navigačního štítku.
Vždy musíte vědět, jak dlouho bude váš let trvat, kolik času máte např. do západu slunce a kolik paliva budete pro let potřebovat.
Čím složitější let vás čeká, tím je důležitější je pečlivá příprava. Nikdy nelétejte naslepo bez přípravy v mapě. Toto platí i v případě létání podle GPS.
Uvědomte si, že GPS nenahrazuje předletovou přípravu ani mapu! GPS je dobrý sluha, ale zlý pán!
Pokud letíte s přáteli ve více letadlech najednou (skupinový let), pak musí mít navigační přípravu každé letadlo ve skupině! Nikdy nelétejte stylem "ty máš mapu, tak my letíme za tebou"! Takový přístup je velmi nebezpečný. Ztratit vedoucí letadlo z dohledu je z mnoha důvodů velice snadné.
Kdo zanedbá předletovou přípravu a spoléhá se jen na své GPS, ten se při jejím výpadku jednou nebude stačit divit. Pilot, jenž má přípravu zakreslenou v mapě, zůstává v klidu...

Manuály ke stažení

manual_image

AVMAP Geopilot plus

Pokud používáte navigaci GPS používáte, seznamte se s jejími možnostmi a ovládáním ještě před letem. Stáhněte si také manuál k naší AvMap Geopilot Plus

AvMap Geopilot Plus - manual 1.9 MB
 
manual2_image

Radiostanice ICOM 210E

V některých letadlech máme instalovány radiostanice Icom 210E. Pokud budete s touto stanicí létat, přečtěte si před letem její manuál a možnosti nastavení

Radiostanice ICOM 210E - manual 754.8 KB