Vzdušné prostory a mapy

Projděte si užitečné aplikace a webové stránky, které vám usnadní předletovou přípravu. Naleznete zde celou řadů skvělých tipů pro váš let.

AirQuest

rooms_image1
 

Webová aplikace pro plánování letů, včetně tisku navigačních štítků. Upozorní vás na změny provozu na vaší dráze, vyhledá důležité frekvence. Můžete si zde rovněž prohlédnout fotky míst, které během letu navštívíte.


Platný a aktualizovaný plán využití vzdušného prostoru ČR. Naleznete zde veškerá trvalá a řádná omezení provozu a prostorů v rámci celé ČR. Pozor - omezené a zakázané prostory mohou být za určitých podmínek vyhlášeny kdekoliv (vojenská cvičení, mimořádné události, natáčení filmů, letecké soutěže atd.). Povinností pilota je před letem ověřit celou plánovanou trasu!

WEBriefing

rooms_image2

Navštívit

Nová verze s již platnými informacemi ohledně plánovaného využití vzdušného peostoru ČR.

NOTAM – informace o letištích

rooms_image3

Navštívit

Důležité informace o provozu, změnách, poruchách zařízení a omezeních na jednotlivých letištích. Zde se dozvíte, jaká omezení vás mohou čekat na letištích, která při svém letu použijete nebo k jejichž použití můžete být donucen nepředvídatelnými okolnostmi.

Opravy mapy ICAO

opravy-mapy-icao

Stáhnout

Je povinností pilota udržovat svoji ICAO mapu aktuální. Pokud v průběhu roku dojde ke změnám, které budou zapracovány až do příštího vydání mapy, najdete tyto změny zde.

Seznam zkratek letišť v ČR

seznam-zkratek-letist

Stáhnout

Seznam všech zkratek, které se používají ke snadné identifikaci daného letiště. Podle těchto zkratek jsou letiště pojmenována v mapách, GPS databázích, letových plánech apod.

FPL – letový plán

rooms_image3

Stáhnout

Formulář pro odeslání letového plánu na mezinárodní letiště. Kopii podaného plánu mějte vždy také v letadle! Vyplněný letový plán můžete podat i telefonicky (Ruzyně Briefing +420 220 374 103).