Výcvik pilotů

Chcete se naučit létat? Jste na správné adrese. Poskytujeme komplexní výcvik pilotů na letadlech a vrtulnících. Bezpečnost a kvalita výuky jsou u nás na prvním místě.

Ultralehká letadla

Chcete nerušeně plachtit krajinou jen tak pro radost a užívat si čisté pilotáže? Létání na ultralehkých letadlech je celosvětově oblíbené a vzhledem k nákladům také cenově dostupné.

Pilot ultralehkých letadel - ULL(A)

Průkaz pilota ultralehkých letadel opravňuje k pilotáži aerodynamicky řízených dvoumístných letadel do celkové vzletové hmotnosti 450 kg. Jedná se o nejdostupnější a nejčastěji absolvovaný kurz.

Řízené lety VFR

Řízené lety VFR - teoretický a praktický kurz zaměřený na létání v řízeném prostoru (VFR – Visual Flight Rules). Po jeho absolvování můžete létat v prostorech CTR a mezinárodních letišť s řízeným provozem.

Soukromý pilot

Získejte pilotní licenci, která vám umožňuje vykonávat funkci velícího pilota letounu nasazeného na neobchodní lety.

Soukromý pilot letounů - PPL(A)

Základní kurz pro piloty na letadlech těžších než 450 kg a s větším počtem pasažérů než 2 (včetně pilota). Start vaší pilotní kariéry.

Soukromý pilot vrtulníků - PPL(H)

Základní kurz pro piloty vrtulníků – jeho absolvování umožňuje vykonávat funkci velícího pilota při libovolném neobchodním letu.

Kvalifikace pro lety v noci (letadla) - NIGHT (A)

Láká Vás noční navigační let? Absolvujte kurz pro noční lety podle navigačních přístrojů – naučte se létat ve tmě a přistávat na osvětlenou dráhu!

Kvalifikace pro lety v noci (vrtulníky) - NIGHT (H)

Noční navigační let ve vrtulníku je velkým zážitkem!

Traťová přístrojová kvalifikace - EIR

Provádění traťové části letů podle IFR a za meteorologických podmínek pro let podle přístrojů (IMC).

Typové výcviky vrtulníků

P2120623Typové výcviky na vrtulníky R22 a R44

Pilot lehkých letadel

Tato kvalifikace je určena pro piloty, kteří chtějí létat pouze rekreačně, ne obchodně a ne za úplatu. Licence platí pro jednomotorová pístová letadla do MTOM (maximální vzletová hmotnost) 2000 kg, která přepravují na palubě maximálně 4 osoby včetně pilota (POZOR, nezaměňovat za letadla Ultralehká! Zde jde o letadla a vrtulníky všeobecného letectví).

Pilot lehkých letounů - LAPL(A)

IMG_7704

Tato kvalifikace je určena pro piloty letounů, kteří chtějí létat pouze rekreačně, ne obchodně a ne za úplatu. Letadla ve výcviku mohou být maximálně čtyřmístná a do maximální vzletové hmotnosti 2000 kg.

Pilot lehkých vrtulníků - LAPL(H)

UL výlet 2007-05-13_108Tato kvalifikace je určena pro piloty vrtulníků, kteří chtějí létat pouze rekreačně, ne obchodně a ne za úplatu. Vrtulníky ve výcviku mohou být maximálně čtyřmístná a do maximální vzletové hmotnosti 2000 kg.

Pokračovací výcviky

Pokud již vlastníte některou z "hobby" leteckých licencí, jako je LAPL, UL nebo PPL, nabízíme vám další výcviky pro rozvoj vašich leteckých dovedností. Nelétejte jenom kolem komína!

Výcvik letů do zahraničí

IMG_6559Létání za hranice a přistávání na neznámých letištích je jedna z nejkrásnějších disciplín létání. Ne každý si ale chce svůj první výlet z rodné země vyzkoušet sám a bez pomoci. Proto vám chceme nabídnout výcvikový zahraniční let se zkušeným instruktorem. Připravili jsme pro vás dvě různé trasy, při kterých nebudete mít o zážitky a komunikaci nouzi. A to nejlepší - poletíte ve dvou, tzn. platíte jen polovinu.

Skupinové létání

Tento výcvik je určen pro skupiny o dvou a více pilotech, kteří si chtějí navýšit konto leteckých dovedností o jednu z náročnějších, ale také z nejpěknějších leteckých disciplín. Není ukončen zkoušku ani jiným přezkoušením a tudíž jej nelze zapsat do pilotního průkazu. Slouží pouze pro zvýšení vašich pilotních zkušeností.

Profesionální pilot

Pilotní průkaz obchodního pilota umožňuje vykonávat za úplatu funkci velícího pilota kteréhokoliv jednopilotního letounu v obchodní letecké dopravě nebo funkci druhého pilota

Dopravní pilot letounů - ATPL(A)

Kompletní výcvik pilotů dopravních letadel

0 - ATPL

Vícemotorová letadla - MEP

Typový výcvik pilota vícemotorových letadel. Létáme na letadle Tecnam P2006T IMG_0251

Přístrojová kvalifikace - IR

Kvalifikace pro létání podle přístrojů

PBN - Performance Based Navigation

Kurz pro držitele IR, kteříještě nemají doložku PBN. Ta je nově povinná pro lety IR.

Obchodní pilot letounů - CPL(A)

Kurs opravňující létat za úplatu. Jde o kurs profesionálního pilota.

Obchodní pilot vrtulníků - CPL(H)

Staňte se profesionálním pilotem vrtulníku. Průkaz CPL(H) vás opravňuje vykonávat funkci velícího pilota při obchodních letech.

Traťová přístrojová kvalifikace - EIR

Provádění traťové části letů podle IFR a za meteorologických podmínek pro let podle přístrojů (IMC).

Letecká angličtina

Před lety do zahraničí (vyjma Slovenské republiky) je nutné prokázat schopnost vyjadřování a porozumění v jazyce používaném při radiotelefonní komunikaci – angličtině. V naší škole nabízíme absolvování zkoušek pro certifikát ICAO a také kompletního kurzu letecké angličtiny IR.

Zkoušky ICAO

Cena za zkoušku: 2.200,- CZK

IR - Výuka angličtiny pro piloty

Cena kurzu: 7.500,- CZK

Zkoušky IR angličtiny

Zkouška z angličtiny, potřebná pro všechny piloty, žádající o doložku pro přístrojové létání IR

Letecký instruktor FI

Výcvik pro získání licence leteckého instruktora FI

FI(A) - pro instruktory poskytující výcvik pilotů letadel

FI(H) - pro instruktory poskytující výcvik pilotů vrtulníků

Výcvik instruktorů vrtulníků - FI(H)

Výcvik instruktora vrtulníků

Výcvik instruktorů letadel - FI(A)

Výcvik instruktorů létání na letadlech

Letecký instruktor IRI

Cílem výcvikového kurzu IRI je vycvičit žadatele tak, aby mohl poskytovat výcvik držitelům PZ pro vydání kvalifikace IR(A).

Žadatel musí být po ukončení výcvikového kurzu schopen školit žadatele na úroveň předepsanou pro získání kvalifikace IR(A) včetně předletových příprav, poletových rozborů a teoretické výuky.

Letový instruktor přístrojového létání - IRI

Instruktor vyučující přístrojové létání

Pilotem letadla na zkoušku

Pokud si chcete vyzkoušet, jestli by se vám řízení letadla či vrtulníku líbilo, nebo jste jenom zvědaví jaké to je, zkuste být "pilotem na zkoušku". Během letu máte možnost si vyzkoušet, jak se letadlo řídí ve všech fázích letu. Instruktáž vám předvede a na vaše řízení letadla bude dávat pozor zkušený instruktor. Do většího letadla sebou můžete vzít až dva další spolucestující zdarma!

Nabídka pro vyzkoušení si pilotáže...

Letecký simulátor

Vlastníme letecký, plně pohyblivý simulátor na hydraulické základně. Poskytujeme také kurz multi crew cooperation (MCC).

Letecký plně pohyblivý simulátor

Cena za hodinu: 2.500,- 

ZAJIŠTĚNÍ VÝCVIKU NA SIMULÁTORU PRO LETECKÉ ŠKOLY ( IR, MEP/IR, PPL, CPL, MCC ). Pro nabídku ceny nás kontaktujte na tel.: 603 154 232

MCC kurzy

Cena od 35 000,- Kč (42.350,- s DPH) 

tel.: 603 154 232