Výcvik letů do zahraničí

Proč vlastně vypisujeme termíny na létání, které jde dělat prakticky kdykoliv? Je to jednoduché. Chceme, aby celý výcvik byl pro VÁS co nejpřínosnější. Není dobré jen tak sednout do letadla a letět. Ráno se sejdeme na letišti hodinu před odletem, kde si celý let probereme a odkomunikujeme tzv. „na papíře“. Vysvětlíme si, jak se podává letový plán, na co si dát pozor při zahraničních cestách a rozdáme vám příletové mapky. Samotný let pak půjde o to lépe. V případě výletu do Rakouska si také uděláme čas na návštěvu legendárního hangáru 7.

IMG_6537IMG_6547IMG_6574IMG_6584

Celá akce je určena pro dva zájemce, kteří se v polovině letu vystřídají. Letět mohou piloti i žáci všech kategorií (i UL!). Piloti s průkazem PPL a přeškolením na daný typ, si mohou let zapsat jako PIC. Pokud si pouze chcete udělat výlet a nemáte žádný pilotní průkaz, rádi vás také svezeme.

 

První trasa: Sazená – Drážďany – Chemnitz – Drážďany – Sazená

 První pilot poletí ze Sazené do Drážďan, kde přistane a odpojíždí na stojánku. Poté společně projdeme všemi kontrolami, které vás při zahraničním letu čekají a vydáme se na neřízené letiště Chemnitz. Tam se vystřídáte a druhý adept poletí zpět do Drážďan (s úplným přistáním) a domů na Sazenou. Každý si tedy vyzkouší přílet a odlet z řízeného letiště a let na letiště neřízené.

Akci doporučujeme všem, kteří chtějí za krátkou dobu co nejvíce komunikovat s řídícími letového provozu a zárověň chtějí mít přezkoušení v naší škole pro samostatné zahraniční lety.

  • Cena podle ceníku za letadla DA40 / C172RG / P2006T : (předpokládaná doba letu 1:10)
  • Předletová příprava, briefingy, instruktor : 1.150,- CZK (1.390,- s DPH)
  • Navigační, letištní a přistávací poplatky v zahraničí: 1.500,- CZK (1.815,- s DPH)

 

Druhá trasa : Sazená – Salzburg - Sazená

Prvního adepta čeká přelet do Salzburgu se vším co k tomu patří: aktivace letového plánu, komunikace se stanovišti INFORMATION a v Rakousku přílet na řízené letiště Salzburg. Po přistání nepoletíme hned zpátky, ale užijeme si tuto nádhernou destinaci. Půjdeme se např. podívat do legendárního leteckého muzea v hangáru 7. Na zpáteční cestě pilotuje druhý zájemce, který si vyzkouší odlet z řízeného letiště s letovým plánem a přelet hranic s přistáním na Sazené. 

  • Cena podle ceníku za letadla DA40 / C172RG / P2006T : (předpokládaná doba letu 2:20)
  • Předletová příprava, briefingy, instruktor : 1.150,- CZK (1.390,- s DPH)
  • Navigační, letištní a přistávací poplatky v zahraničí: 1.500,- CZK (1.815,- s DPH)

Výsledná cena je závislá na skutečné době letu a na aktuálních přistávacích a navigačních poplatcích. Tyto poplatky jsou rozdělené mezi oba adepty. Uvedená cena je za jednoho adepta. Z ceny letadla platíte pouze polovinu a jen to, co reálně odlétáte!

 

  •  

Objednávka online

osmmínustři=