Řízené lety VFR

Řízené lety VFR - teoretický a praktický kurz zaměřený na létání v řízeném prostoru (VFR – Visual Flight Rules). Po jeho absolvování můžete létat v prostorech CTR a mezinárodních letišť s řízeným provozem.

Požadavky na žáka

Přeškolení na typ letounu Faeta 321.
Platný pilotní průkaz.
Platný průkaz radiotelefonisty.

Průběh kurzu

Teoretická část - Řízené lety VFR:

 • Má rozsah 8 hodin a přednáší se v učebně na letišti Sazená. Teorie obsahuje: podávání letového plánu, práce s AIP, NOTAM a mapami, schopnost pilota získávat informace pro let v řízeném prostoru, nácvik radiokorespondence pro let v řízeném prostoru, postupy pro nastavení výškoměru, vstup a opuštění CTR.

Praktická část - Řízené lety VFR:

 • Praktická část kurzu zahrnuje předepsané úkony se zaměřením na samostatnou radiokomunikaci. Podrobnosti a kompletní rozpis požadovaných úkonů naleznete v Osnově praktického výcviku na straně 19.

Ukončení kurzu a získání licence

 • Přezkušující let s inspektorem LAA ČR (s kvalifikací ŘL VFR) na letišti Praha Ruzyně. Při úspěšném složení praktické a ústní teoretické zkoušky získáte kvalifikaci "Řízené lety VFR" a ta se potvrdí do vašeho pilotního průkazu.

Cena

 • 800,- Kč

  968,- Kč s DPH

  teoretická část před zahájením létání + předletová teoretická příprava a poletový rozbor.
 • 7.736,- Kč

  9.360,- Kč s DPH

  praktický výcvik v rozsahu 4 hodin na letounu Faeta 321.
 • Uvedené ceny nezahrnují přistávací poplatky řízených letišť. Zahrnují cenu za letadlo, palivo a instruktora. Létáme po celý rok, letadla jsou vytápěna.

Jak si letecký výcvik objednat?

Letecký výcvik je možné objednat formulářem
nebo telefonicky na čísle:

(+420) 724 327 922

 

Objednávka online

pětmínustři=