Vítejte ve vzdušném prostoru letecké školy FLY FOR FUN
Zkoušky z teorie PPL(A), LAPL(A) NEBO ULL? Zkoušky z teorie PPL(A), LAPL(A) NEBO ULL?
Webkamera - Sazená Webkamera - Sazená Více

Základní kurz pro piloty na letadlech všeobecného letectví těžších než 450 kg. Licence PPL (Private Pilot Licence) je prvním krokem kariéry profesionálního pilota. Letecký výcvik je prováděn v souladu s předpisy PART-FCL. Během výcviku mohou být využity dva typy letadla, např. Cessna 150 a Diamond DA40. Výhodou pak je, že se již během základního výcviku naučíte létat s oběma typy.

Požadavky na žáka

 • Věk minimálně 17 let, u osob mladších 18 let nutný souhlas zákonného zástupce.
 • Platný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti 2. třídy se vstupní prohlídkou provedenou leteckým lékařem.
 • Na první samostatný let potřebujete průkaz radiotelefonisty (kurz je součástí teoretické přípravy).

Průběh kurzu

Teoretická část

V rámci teoretického výcviku vám poskytneme náš plně online teoretický kurz. Dostanete přístup na náš e-learning, kde budete mít zpřístupněny studijní materiály a videoprezentace přednášek. K tomu máte v ceně 4 hodiny dobrovolných konzultací, kde budete pouze vy a instruktor a můžete se ptát na cokoliv, čemu nebudete rozumnět. Další hodiny konzultací se dají kdykoliv dokoupit, pokud budou potřeba.

Výhodou tohoto kurzu je plná svoboda v plánování si vlastní výuky teorie. Přednášky máte kdykoliv k dispozici a výběr termínu dobrovolné online konzultace už je předmětem osobní domluvy přímo s naším šéf instruktorem teoretického výcviku Honzou Matúšů, který vás bude celým teoretickým výcvikem provázet.

Po splnění zákonných podmínek (tedy splněné samostudium a dosažení minimálních vědomostí) vám vystavíme certifikát o absolvování, se kterým se přihlásíte na Úřad pro Civilní Letectví a který je platný ve všech zemích EASA.

Pro více informací o teoretickém výcviku prosím kontaktujte přímo Honzu na emailu: groundschool@flyforfun.cz

Poznámky: hodina konzultace se bere jako padesáti minutová lekce a je potřeba konzultace vyčerpat do uplynutí max. 12 měsíců od zakoupení produktu.

 

Praktická část

Pro získání pilotní licence PPL(A) je předepsaných minimálně 45 letových hodin, 94 vzletů a přistání. Držitelé platného pilotního průkazu ULL(A) kluzáků a vrtulníků si mohou započítat 10% svého náletu ve funkci velícího pilota do celkového počtu letových hodin k získání PPL, nejvýše však 10 hodin.

Osnova letové výuky PPL:

 • Předletové činnosti zahrnující určení hmotnosti a vyvážení, prohlídku a ošetření letounu.
 • Letištní provoz a uspořádání letového provozu, opatření a postupy k zabránění srážkám.
 • Řízení letounu podle vnější vizuální orientace.
 • Let při kriticky malých rychlostech, rozpoznání a vybírání počínajícího přetažení a pádu.
 • Let při kriticky vysokých rychlostech, rozpoznání a vybrání letu ve spirále.
 • Vzlety a přistání obvyklé a s bočním větrem.
 • Vzlety s maximální výkonností, přistávání na krátké plochy.
 • Let podle přístrojů, zahrnující provedení zatáčky o 180 stupňů v horizontu.
 • Navigační lety s využitím vizuální orientace, navigace výpočtem.
 • Nouzové postupy.
 • Přílety, odlety a přelety řízených letišť, postupy komunikace a frazeologie.

TIP

Začít může ihned, výcvik je u nás individuální, lety si plánujete sami v naší aplikaci. Létáme po celý rok, naše letadla jsou vytápěna.

Ukončení kurzu a získání licence

Teoretická zkouška se skládá na Úřadu pro civilní letectví formou testu. Praktické dovednosti ověří zkušební komisař (examinátor) Úřadu pro civilní letectví u nás, na letišti Sazená.

aeroweb-B

Důležité!

Podle výcvikové osnovy je nutno absolvovat minimálně 45 letových hodin. Jde však pouze o předepsané minimum, jehož absolvování automaticky neopravňuje k získání pilotního průkazu!

K závěrečným zkouškám nepustíme nikoho, kdo opravdu nebude umět létat!

Cena

Cena je uvedena v našem ceníku. Z naší nabídky si můžete vybrat z několika typů letadel, na kterých chcete svůj výcvik absolvovat.

Kam dál?

Pilotem na zkoušku

Nejste si jistí? Přijďte si k nám létání vyzkoušet nebo si domluvte osobní konzultaci s některým z našich instruktorů. Kontaktujte nás na tel (+420) 724 327 922.