Vítejte ve vzdušném prostoru letecké školy FLY FOR FUN
Zkoušky z teorie PPL(A), LAPL(A) NEBO ULL? Zkoušky z teorie PPL(A), LAPL(A) NEBO ULL?
Webkamera - Sazená Webkamera - Sazená Více

CPL(H) je vaše cesta k profesionálnímu létání jako pilot vrtulníků.

Chcete létat jako profesionální pilot? Tento kurz vás opravňuje létat na vícemístných vrtulnících v obchodní letecké dopravě.

Požadavky na žáka

  • Platný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti 1. třídy
  • Věk minimálně 18 let
  • Platný průkaz radiotelefonisty
  • Žadatel o modulový kurz CPL(H) musí mít platný průkaz PPL(H), nalétáno 185 hodin doby letu jako pilot vrtulníků, včetně 50 hodin ve funkci velícího pilota, z čehož 10 hodin musí být navigační lety zahrnující navigační let o celkové délce alespoň 185 km (100 NM), v jehož průběhu musí být provedena přistání s úplným zastavením na dvou letištích, jiných než letiště odletu 10 hodin přístrojové výuky a 5 hodin doby letu v noci.

Průběh kurzu

Teoretická část

Je stanovena na 200 hodin, případně může být součástí teoretického kurzu ATPL(H) v rozsahu 650 hodin. Pro držitele kvalifikace IR(H) je teoretická příprava ATPL(H) zkrácená, v rozsahu 450 hodin.

Praktická část

Pro získání pilotní licence CPL(H) je předepsáno 35 hodin včetně 5 hodin nočního výcviku. Výcvik probíhá na vrtulnících Robinson R22 nebo Robinson R44.

Pro držitele kvalifikace IR je předepsáno 15 hodin, z toho 10 hodin probíhá na vrtulníku Robinson R22 nebo Robinson R44.

TIP

Začít může ihned, výcvik je u nás individuální, lety si plánujete sami v naší aplikaci. Létáme po celý rok, naše vrtulníky jsou vytápěné.

Ukončení kurzu a získání licence

Teoretické zkoušky se skládají formou testu na Úřadu pro civilní letectví, mohou se skládat v průběhu praktického výcviku.

Praktickou část může žák vykonat až po úspěšném složení teoretických zkoušek. Před zkouškou dovednosti musí mít žák nalétáno minimálně 200 hodin, z toho 100 hodin jako velící pilot, zahrnujících 20 hodin přeletů ve funkci velícího pilota a musí být držitelem kvalifikace pro lety v noci NIGHT.

Praktickou část přezkušuje zkušební komisař Úřadu pro civilní letectví. Zkouška se skládá z techniky pilotáže a navigačního letu na řízené letiště.

Cena

Cena kurzu je uvedena v našem ceníku.