Vítejte ve vzdušném prostoru letecké školy FLY FOR FUN
Zkoušky z teorie PPL(A), LAPL(A) NEBO ULL? Zkoušky z teorie PPL(A), LAPL(A) NEBO ULL?
Webkamera - Sazená Webkamera - Sazená Více

Létání vrtulníkem je zábava vždycky!

CenY výcviku LAPL(H)

Tato kvalifikace je určena pro ty, kdo chtějí létat pouze rekreačně, ne obchodně a ne za úplatu. Vrtulníky ve výcviku mohou být maximálně čtyřmístné a do maximální vzletové hmotnosti 2000 kg. Výcvik lze létat pouze na jednom typu vrtulníku, na kterém zároveň pilot skládá závěrečné zkoušky. Po složení zkoušek je oprávněn létat pouze s tímto typem. V případě zájmů o létání s dalším typem vrtulníku jako pilot LAPL, nabízíme typový výcvik na Robinson R22 a R44.

Osnova výcviku obsahuje 40 letových hodin. Držitelé jiných pilotních průkazů s předchozí leteckou zkušeností, mohou dosáhnout úlevy ve výcviku až 50%.

Požadavky na žáka

  • Věk minimálně 16 let, u osob mladších 18 let nutný souhlas zákonného zástupce.
  • Student musí být držitelem alespoň platného osvědčení o zdravotní způsobilosti II. třídy rozšířené o vyšetření dle EU 2019/27 Part-MED.
  • Na první samostatný let potřebujete průkaz radiotelefonisty (kurz je součástí teoretické přípravy).

Průběh kurzu

KURZ TEORIE lapl(h)

V rámci teoretického výcviku vám poskytneme plně online teoretický kurz. Dostanete přístup na náš e-learning, kde budete mít zpřístupněny studijní materiály a videoprezentace přednášek. K tomu máte v ceně 4 hodiny dobrovolných konzultací, kde budete pouze vy a instruktor a můžete se ptát na cokoliv, čemu nebudete rozumnět. Další hodiny konzultací se dají kdykoliv dokoupit, pokud budou potřeba.

Výhodou tohoto kurzu je plná svoboda v plánování si vlastní výuky teorie. Přednášky máte kdykoliv k dispozici a výběr termínu dobrovolné online konzultace už je předmětem osobní domluvy přímo s naším šéf instruktorem teoretického výcviku Honzou Matúšů, který vás bude celým teoretickým výcvikem provázet.

Po splnění zákonných podmínek (tedy splněné samostudium a dosažení minimálních vědomostí) vám vystavíme certifikát o absolvování, se kterým se přihlásíte na Úřad pro Civilní Letectví a který je platný ve všech zemích EASA.

Pro více informací prosím kontaktujte přímo Honzu na emailu: groundschool@flyforfun.cz

Poznámka: hodina konzultace se bere jako padesáti minutová lekce a je potřeba konzultace vyčerpat do uplynutí max. 12 měsíců od zakoupení produktu.

TIP

Začít může ihned, výcvik je u nás individuální, lety si plánujete sami v naší aplikaci. Létáme po celý rok, naše vrtulníky jsou vytápěné.

Ukončení kurzu a získání licence

Teoretická zkouška se skládá na Úřadu pro civilní letectví formou testu. Praktické dovednosti ověří zkušební komisař (examinátor) Úřadu pro civilní letectví.

Ceny výcviku LAPL(H)

Z naší nabídky si můžete vybrat ze dvou typů vrtulníků, na kterých chcete svůj výcvik absolvovat. Uvedené ceny zahrnují cenu za vrtulník, palivo a instruktora.

Výcvik LAPL na vrtulníku R22

  • Teorie: 7 150 Kč (8 652 vč. DPH) + 40h R22: 300 000 Kč (363 000 vč. DPH)

Výcvik LAPL na vrtulníku R44

  • Teorie: 7 150 Kč (8 652 vč. DPH) + 40h R44: 626 760 Kč (758 380 vč. DPH)

Další ceny jsou uvedeny v našem ceníku

Kam dál?

Teoretická zkouška je platná i pro licenci PPL. Licenci soukromého pilota PPL(H) je tedy možné získat bez dalších teoretických zkoušek.