Vítejte ve vzdušném prostoru letecké školy FLY FOR FUN
Povětrnostní podmínky
Teplota
14,0 °C
Rosný bod
9,6 °C
Vlhkost
73 %
Rychlost větru
1,2 m/s
Směr větru
45
Webkamera - Sazená Webkamera - Sazená Více

Chcete létat jako profesionální pilot? Tento kurz vás opravňuje létat na vícemístných letadlech v obchodní letecké dopravě.

Požadavky na žáka

  • Platný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti 1. třídy
  • Věk minimálně 18 let
  • Platný průkaz radiotelefonisty
  • Platný pilotní průkaz PPL(A) a nálet minimálně 150 hodin, z toho min. 100 hodin ve funkci velícího pilota, min. 20 hodin navigačních letů ve funkci velícího pilota, navigační let o celkové délce alespoň 540 km (300 NM), s úplným zastavením na dvou letištích a 5 hodin doby letu v noci.

Průběh kurzu

Teoretická část

Je stanovena na 200 hodin, případně může být součástí teoretického kurzu ATPL v rozsahu 650 hodin. Pro držitele kvalifikace IR je teoretická příprava ATPL zkrácená, v rozsahu 450 hodin.

Praktická část

Pro získání pilotní licence CPL(A) je předepsáno 25 hodin, z toho 20 hodin probíhá na letounu Cessna 150 a 5 hodin na letounu C172 RG.

Pro držitele kvalifikace IR je předepsáno 15 hodin, z toho 10 hodin probíhá na letounu Cessna 150 a 5 hodin na letounu C172 RG.

TIP

Začít může ihned, výcvik je u nás individuální, lety si plánujete sami v naší aplikaci.
Létáme po celý rok, naše letadla jsou vytápěna.

Ukončení kurzu a získání licence

Teoretické zkoušky se skládají formou testu na Úřadu pro civilní letectví, mohou se skládat v průběhu praktického výcviku.

Praktickou část může žák vykonat až po úspěšném složení teoretických zkoušek. Před zkouškou dovednosti musí mít žák nalétáno minimálně 200 hodin, z toho 100 hodin jako velící pilot, zahrnujících 20 hodin přeletů ve funkci velícího pilota a musí být držitelem kvalifikace pro lety v noci NIGHT.

Praktickou část přezkušuje zkušební komisař Úřadu pro civilní letectví. Zkouška se skládá z techniky pilotáže a navigačního letu na řízené letiště.

Cena

Cena je uvedena v našem ceníku.