Vítejte ve vzdušném prostoru letecké školy FLY FOR FUN
Zkoušky z teorie PPL(A), LAPL(A) NEBO ULL? Zkoušky z teorie PPL(A), LAPL(A) NEBO ULL?
Webkamera - Sazená Webkamera - Sazená Více

Chcete létat jako profesionální pilot CPL (Commercial Pilot Licence)? Tento kurz vás opravňuje létat na vícemístných letadlech v obchodní letecké dopravě.

Požadavky na žáka

  • Platný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti 1. třídy
  • Věk minimálně 18 let
  • Platný průkaz radiotelefonisty
  • Platný pilotní průkaz PPL(A) a absolvovat dobu letu odpovídající 150 hodinám; včetně 50 hodin ve funkci velitele letadla v letounech, z nichž deset hodin musí připadnout na navigační let..
  • Absolvovaný kurz teoretických znalostí v rozsahu CPL či ATPL

Průběh kurzu

Teoretická část

Je stanovena na 200 hodin, případně může být součástí teoretického kurzu ATPL v rozsahu 650 hodin. Pro držitele kvalifikace IR je teoretická příprava ATPL zkrácená, v rozsahu 450 hodin.

Praktická část

Pro získání pilotní licence CPL(A) je předepsáno 25 hodin, z toho 20 hodin probíhá na letounu Cessna 150 a 5 hodin na letounu C172 RG.

Pro držitele kvalifikace IR je předepsáno 15 hodin, z toho 10 hodin probíhá na letounu Cessna 150 a 5 hodin na letounu C172 RG.

TIP

Začít může ihned, výcvik je u nás individuální, lety si plánujete sami v naší aplikaci.
Létáme po celý rok, naše letadla jsou vytápěna.

Ukončení kurzu a získání licence

Teoretické zkoušky se skládají formou testu na Úřadu pro civilní letectví, mohou se skládat v průběhu praktického výcviku.

Praktickou část může žák vykonat až po úspěšném složení teoretických zkoušek. Před zkouškou dovednosti musí mít žák nalétáno minimálně 200 hodin, z toho 100 hodin jako velící pilot, zahrnujících 20 hodin přeletů ve funkci velícího pilota a musí být držitelem kvalifikace pro lety v noci NIGHT. Dále pak samostatný navigační let o délce minimálně 540 km s úplným přistáním přesně na dvou cizích letištích, které jsou jiné než letiště odletu.

Praktickou část přezkušuje zkušební komisař Úřadu pro civilní letectví. Zkouška se skládá z techniky pilotáže a navigačního letu na řízené letiště.

Cena

Cena je uvedena v našem ceníku.