Vítejte ve vzdušném prostoru letecké školy FLY FOR FUN
Povětrnostní podmínky
Teplota
8,4 °C
Rosný bod
3,6 °C
Vlhkost
69 %
Rychlost větru
0,0 m/s
Směr větru
270
Webkamera - Sazená Webkamera - Sazená Více
Zkoušky z teorie PPL(A), LAPL(A) NEBO ULL? Zkoušky z teorie PPL(A), LAPL(A) NEBO ULL?

Kvalifikace SEP/IR (Single Engine Piston/Instrument Rating) pro jednomotorová letadla pro let podle přístrojů - IFR (Instrument Flight Rule).

CenY výcviku sep/ir

IR - Kvalifikace pro létání podle přístrojů

Kvalifikace IR opravňuje pilota k létání podle přístrojů - IFR (Instrument Flight Rule).

Požadavky na žáka:

Žadatel o IR(A) musí mít PPL(A), včetně kvalifikace pro lety v noci nebo CPL(A) a musí mít nalétáno alespoň 50 hodin doby letu při navigačních letech jako velící pilot na letounech nebo vrtulnících, z nichž alespoň 10 hodin musí být na letounech.

Student musí být držitelem alespoň platného osvědčení o zdravotní způsobilosti II. třídy rozšířené o vyšetření dle EU1178/2011 Part-MED. Věk minimálně 18 let, platný průkaz radiotelefonisty.

Žadatel o IR(A) musí předvést schopnost používat anglický jazyk složením zkoušky z angličtiny IR, kterou vám také můžeme nabídnout.

Pro zahájení praktického výcviku je nutné absolvovat teoretickou výuku IR(A)/ATPL(A) ve schválené ATO. Student musí, před zahájením kurzu, předložit certifikát o absolvování teoretického kurzu IR(A)/ATPL(A)

Průběh kurzu

Teoretická výuka

  • pro zahájení praktického výcviku je nutné absolvovat teoretickou výuku IR(A)/ATPL (A) ve schválené ATO. Student musí před zahájením kurzu předložit certifikát o absolvování teoretického kurzu IR (A)/ATPL (A).

Jazykové požadavky

  • Žadatel o IR(A) musí předvést schopnost používat anglický jazyk, složením specifické zkoušky z používání anglického jazyka. Zkoušky z angličtiny IR organizujeme i v naší škole. Připravujeme pro vás rovněž kurzy IR angličtiny.

Započítávání předchozích zkušeností: Držitel kvalifikace CPL(A) nebo absolvent modulu – základy letu podle přístrojů může mít celkový objem výcviku snížen o 10 hodin.

Letová doba výcviku pro získání kvalifikace SEP/IR (A):

  • Pozemní příprava: 2h
  • Letové hodiny na FNTP II: 30h
  • Letové hodiny na letounu: 20h

TIP

Začít může ihned, výcvik je u nás individuální, lety si plánujete sami v naší aplikaci. Létáme po celý rok, naše letadla jsou vytápěna.

Ceny výcviků SEP/IR

Výcvik pro držitele licence PPL(A)

  • Kurzovné: 9 240 Kč (11 180 vč. DPH)
  • 30h FNTP II: 75 000 Kč (90 750 vč. DPH)
  • 20h DA40: 110 800 Kč (134 068 vč. DPH)
  • Celkem: 195 040 Kč (235 998 vč. DPH)

Výcvik pro držitele CPL(A)

  • Kurzovné: 8 210 Kč (9 934 vč. DPH)
  • 25h FNTP II: 62 500 Kč (75 625 vč. DPH)
  • 15h DA40: 83 100 Kč (100 551 vč. DPH)
  • Celkem: 153 810 Kč (186 110 vč. DPH)

Zde uvedené osnovy jsou nastaveny tak, aby splňovaly předpisem povolené minimální hodiny výcviku v letadle. V případě zájmu je možné navýšit počet hodin v letadle na úkor hodin v simulátoru. Potřebu vašich hodin diskutujte s instruktorem!