Vítejte ve vzdušném prostoru letecké školy FLY FOR FUN
Zkoušky z teorie PPL(A), LAPL(A) NEBO ULL? Zkoušky z teorie PPL(A), LAPL(A) NEBO ULL?
Webkamera - Sazená Webkamera - Sazená Více

Kvalifikace SEP/IR (Single Engine Piston/Instrument Rating) pro jednomotorová letadla pro let podle přístrojů - IFR (Instrument Flight Rule).

IR - Kvalifikace pro létání podle přístrojů

Kvalifikace IR opravňuje pilota k létání podle přístrojů - IFR (Instrument Flight Rule).

Požadavky na žáka:

Žadatel o IR(A) musí mít PPL(A), včetně kvalifikace pro lety v noci nebo CPL(A) a musí mít nalétáno alespoň 50 hodin doby letu při navigačních letech jako velící pilot na letounech nebo vrtulnících, z nichž alespoň 10 hodin musí být na letounech.

Student musí být držitelem alespoň platného osvědčení o zdravotní způsobilosti II. třídy rozšířené o vyšetření dle EU1178/2011 Part-MED. Věk minimálně 18 let, platný průkaz radiotelefonisty.

Žadatel o IR(A) musí předvést schopnost používat anglický jazyk složením zkoušky z angličtiny IR, kterou vám také můžeme nabídnout.

Pro zahájení praktického výcviku je nutné absolvovat teoretickou výuku IR(A)/ATPL(A) ve schválené ATO. Student musí, před zahájením kurzu, předložit certifikát o absolvování teoretického kurzu IR(A)/ATPL(A)

Průběh kurzu

Teoretická výuka

  • pro zahájení praktického výcviku je nutné absolvovat teoretickou výuku IR(A)/ATPL (A) ve schválené ATO. Student musí před zahájením kurzu předložit certifikát o absolvování teoretického kurzu IR (A)/ATPL (A).

Jazykové požadavky

  • Žadatel o IR(A) musí předvést schopnost používat anglický jazyk, složením specifické zkoušky z používání anglického jazyka. Zkoušky z angličtiny IR organizujeme i v naší škole. Připravujeme pro vás rovněž kurzy IR angličtiny.

Započítávání předchozích zkušeností: Držitel kvalifikace CPL(A) nebo absolvent modulu – základy letu podle přístrojů může mít celkový objem výcviku snížen o 10 hodin.

Letová doba výcviku pro získání kvalifikace SEP/IR (A):

  • Pozemní příprava: 2h
  • Letové hodiny na FNTP II: 30h
  • Letové hodiny na letounu: 20h

TIP

Začít může ihned, výcvik je u nás individuální, lety si plánujete sami v naší aplikaci. Létáme po celý rok, naše letadla jsou vytápěna.

Cena

Cena je různá pro držitele PPL(A) (zahrnuje 30 hodin na FNTP II a 20 hodin na letadle Cessna 172 RG nebo DA40) a různá pro pro držitele CPL(A) (zahrnuje 25 hodin na FNTP II a 15 hodin na letadle Cessna 172 RG nebo DA40.). Obě varianty najdete v našem ceníku výcviků

Zde uvedené osnovy jsou nastaveny tak, aby splňovaly předpisem povolené minimální hodiny výcviku v letadle. V případě zájmu je možné navýšit počet hodin v letadle na úkor hodin v simulátoru. Potřebu vašich hodin diskutujte s instruktorem!